جاهای دیدنی قبرس

سواحل شهر پافوس

علی رغم ارزش بالای سایت ‌های باستانی در اطراف پافوس، اقامت گاه‌ های تفریحی آن بیشتر به دلیل استفاده از سواحل عالی این منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سمت شرقی شهر، ساحل دوست ‌داشتنی آلیکس (Alykes) با امکانات بسیار زیاد و مناسب خود قرار گرفته است؛ که در صدر انتخاب ‌های گردشگرانی که با خانواده و فرزندان خود به سفر می‌ آیند قرار می‌گیرد. برای دستیابی به مکانی که اندکی کمتر شلوغ باشد نیز به ‌سوی ساحل کیسونگرا (Kissonerga bay در هشت کیلومتری شمال شهر) بروید، جایی که در آن مسیرهای شنی بسیار بزرگی وجود دارند ولی به دلیل کمبود امکانات، گردشگران معدودی در آن مشاهده می‌شوند. ساحل لارا (Lara در ۲۶ کیلومتری شمال شهر) نیز در بلندی ‌های آکاماس (Akamas Heights) واقع شده است و نه‌تنها ساحل شماره یک این منطقه به ‌حساب می‌آید بلکه یکی از بهترین سواحل کل جزیره قبرس نیز محسوب می‌گردد. در این مکان شما می‌توانید خلیج کوچکی را بیابید که محیط شنی بسیار ویژه ‌ای داشته و در تابستان‌ ها نیز یک مرکز لانه مهم برای لاک ‌پشت‌ ها است.

cyprus paphos fyti village

فایتی (Fyti)

تنها با نیم روز سفر از پافوس می‌توانید به دهکده فایتی برسید که انگار شما را در زمان به سفر می ‌برد. علی رغم امکان دسترسی آسان به این مکان از طریق پافوس، جو زندگی روستایی در این دهکده همچنان به ‌وضوح ملموس است. برای گشت ‌وگذار در خیابان ‌های باریک این روستا و دور شدن از سروصدا و فشار شلوغی ساحل می ‌توانید به این دهکده سفر کنید.
می‌توانید در مدت‌ زمانی که در این مکان هستید، سری به موزه هنرهای مردمی نیز بزنید. در این مکان می‌ توانید روش سنتی بافت و نساجی را مشاهده کرده و ردپای این صنایع در تاریخ را نیز مشاهده نموده و محصولات باکیفیتی از جنس کتان و ابریشم را نیز خریداری کنید. در غیر این صورت می‌توانید زمان خود را در دهکده سپری کرده و در میان خانه ‌های سنگی و کوچه ‌هایی که به روش ‌های قدیمی سنگ ‌فرش شده‌اند سپری کنید.

موقعیت مکانی: ۲۶ کیلومتری شمال شرقی پافوس

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۹-۰۲-۲۰ ۲۱:۳۰:۵۰

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =

بستن