جاهای دیدنی قبرس

کلیسای سنت لازاروس لارناکا

کلیسای سنت لازاروس لارناکا یکی از معروف ترین جاهای دیدنی قبرس که گردشگران تور قبرس را مجاب به ثبت نام می کند.. یک نهاد مذهبی مهم در شهر لارناکا که در قرن ۹ بعد از میلاد مسیح ساخته شد..  با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این جاذبه گردشگری صحبت کنیم. آگیوس لازاروس حدود ۳۰ سال در لارناکا (معروف به کیتیون) زندگی کرد و اسقف کیتیون شد.. بعد از مرگ در این کلیسای سنت لازاروس قبرس به خاک سپرده شد.. “Agios Lazaros” در میدان اصلی لارناکا ، در قرن هفتم توسط امپراطور لئو ساخته و در قرن ۱۷ بازسازی شد..

کلیسای سنت لازاروس لارناکا

این کلیسا یکی از بهترین مکان های دیدنی لارناکا چهار گنبد بر فراز شبستان دارد و سقف آن با چهار ستون دوتایی پابرجاست.. در یکی از ستونها منبر قرار دارد و با طلا تزیین شده است.. در ستونی دیگر یک مجسمه نقره و عکسی از سنت لازاروس وجود دارد.. همچنین در اینجا نقاشی های تاثیر گذاری از ویرجین و کودک، سنت جورج و اژدها دیده می شود..

کلیسای سنت لازاروس قبرس

و یک راه پله به سمت آرامگاه سنت لازاروس (هر چند بقایای آن که شاید لازاروس باشد بعدها به قسطنطنیه و مارسی منتقل شد).. برخی مردم قبرس بر این باورند که کلیسای سنت لازاروس با قبری خالی می باشد و جسد سنت لازاروس”Saint Lazarus” در فرانسه به خاک سپرداه شده است. در حیاط کلیسا موزه بیزانس قرار دارد که مجموعه ای از مجسمه ها و آثار مذهبی را به نمایش می گذارد..

آگیوس لازاروس قبرس

صومعه لازاروس در منطقه کوهستانی لارناکا، در روستای والوا، در نزدیکی روددخانه مارونی واقع شده است.. اینجا شامل کلیسا، صومعه و دیگر ساختمانهای مذهبی می باشد..در این کلیسا با طاق نوک تیز و رواق های جانبی ترکیبی از سبک بیزانس و گوتیک به کار برده شده است.. در دیوارهای شمالی و جنوبی دو نقاشی بزرگ از آژیوس جورجیوس و آگیوس میناس قرار دارد..

آدرس کلیسا سنت لازاروس:

آگیوس لازاروس، میدان اصلی لارناکا

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۹-۰۲-۱۸ ۲۱:۴۱:۵۵

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 − 29 =

بستن