جاهای دیدنی قبرس

کوریون باستان قبرس

در مورد آثار باستانی در قبرس هیچ کمبودی وجود ندارد و کوریون باستان قبرس جنوبی در لیماسول گل سر سبد این آثار تاریخی می باشد.. کوریون “Ancient Kourion”  موقعیتی رمانتیک در صخره های ساحلی دارد و با نمایی خیره کننده از شهر و مدیترانه به مکانی جادویی تبدیل شده است.. مکانی بزرگ و وسیع که معروف ترین بخش آن تئاتر و مجلس اوستولیوس می باشد.. اگر وقت کافی دارید، سری هم به کلیسای زیبای بیزانس با ستونها و کفپوش موزاییک بزنید.
کوریون باستانی تاریخ بی نظیر یونان با نمای خیره کننده ای از دریا را ترکیب می کند.. کوریوم یک مکان تاریخی در نزدیکی لیماسول، قبرس جنوبی که ریشه های روم باستان و عصر بیزانس را دارد.. خرابه های کوریون تاریخچه دوران نوسنگی، حمایت ایرانیان از قبرس در قرن پنجم، و شکست الکساندر کبیر از ایرانیان در قرن پنجم را به تصویر می کشد..

کوریون باستانی در قبرس

امروزه، گردشگران تور قبرس در بازانده های ساختمانهای رومی و بیزانسی، بناها و سازه های تاریخی ساکن می شوند.. مثل تئاتر باستانی که ظرفیت ۳۵۰۰ تماشاگر را دارد، بازار رومی با حمام های عمومی، خانه آشیل با کفپوش موزاییک و ورزشگاه گلادیاتوری که قدمتش به قرن چهارم میلادی برمی گردد. شهر پادشاهی باستانی کوریون واقع بر روی صخره ها، مشرف به سواحل قبرس جنوبی، یکی از برجسته ترین جاهای دیدنی جزیره قبرس به شمار می رود. بر لبه این صخره خرابه های کلیسای بیزانس و یک چشمه زیبا قرار گرفته در قرن چهارم میلادی این شهر باستانی بر اثر زلزله نابود شد.

کوریون باستان لیماسول قبرس

تپه کوریون یکی از خیره کننده ترین دیدنیهای لیماسول، نمایشگاهی از دوران باستان قبرس می باشد.. در اینجا ساختمان های بزرگ، موزاییک ها و مجسمه های دیدنی وجود دارد.. کوریون را در اولویت سفر خود به قبرس جنوبی قرار دهید. اگر به صنعت موزاییک و کاشی علاقمندید،باید بدانید تپه کوریون یکی از جالب ترین مناطق در نزدیکی کاخ اوستولیوس را ارئه می کند.

موزاییک های کوریون باستان

آدرس کوریون باستان

۲۰ کیلومتری غرب لیماسول، سواحل قبرس جنوبی

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۹-۰۲-۱۸ ۲۱:۵۲:۱۱

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 2 = 3

بستن